X
Dotační
oblasti

BIM

Dynamický vývoj IT ovlivňuje také stavební inženýrství. Budoucnost se orientuje k jednomu interaktivnímu modelu.

Trend, který má za cíl odstranění stolů plných složek s projektovými dokumentacemi. Trend bez hodin strávených listováním ve výkresech a nacházení nesrovnalostí mezi jednotlivými pohledy. Trend bez obvolávání jednotlivých specialistů a řešení problémů, na které se na papíře nepřišlo. Tato budoucnost se jmenuje BIM.

BIM budou najednou využívat projektanti, stavbyvedoucí, úředníci i Vy. V BIM si může každý kdykoli prohlédnout, jak bude vypadat realita se všemi detaily, z kteréhokoli úhlu. Automaticky se zobrazí skladby, popisy výrobců či fyzikální vlastnosti. Jakákoli změna se provede během několika kliknutí.

Nelíbí se Vám dvouramenné schodiště? Zkusme to přepnout na točité, s BIM je to snadné.

Jak bude vypadat pozemek za 20 let, když tam nyní vysadíte stromy? A co kdybychom přidali ještě výtahovou šachtu? To vše s BIM během několika vteřin.

V blízkém čase bude povinnost veškeré projekty modelovat v BIM. My již máme projekty v BIM hotové, pravidelně se učíme další nové postupy a tato práce nás nejen živí, ale i baví.

Projektové dokumentace dodáváme jak v klasickém CAD standardu, tak i v BIM standardu. Současně nabízíme i převod dokumentace ze standardní dokumentace do BIM verze.